Навчально-дослідне господарство «Ювілейний»

Державне підприємство «Навчально-дослідне господарство «Ювілейний» Полтавської державної аграрної академії було створене, згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 10 травня 1956 року №524, на виконання якої Бричківський радгосп ім. Ворошилова Полтавського району Полтавської області було перейменовано в учгосп «Бричківка» і передано у відомство Полтавського сільськогосподарського інституту для організації навчально-дослідного господарства. У 1961 році до учгоспу було приєднано колгосп «Зоря життя» Полтавського району з загальною земельною площею 4267,4 га, а наказом міністра сільського господарства УРСР інституту передана ділянка учгоспу сільськогосподарського технікуму Яківці – 80 га. У 1971 році навчально-дослідне господарство «Бричківка» перейменовано в навчально-дослідне господарство «Ювілейний». У 1972 році господарство мало загальну площу 3632 га, у т.ч. орної землі 2692 га.

У 70-х роках ХХ ст. головним напрямом роботи було тваринництво та насінництво. Основою підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин залишилася селекційна робота. В цей період в учгоспі були створені племінна свиноферма та племінний завод ВРХ.

Свого часу студенти нашого ВНЗ надавали не лише суттєву допомогу даному учгоспові, а й іншим господарствам області. Лише у 1972 році студенти в навчально-дослідному господарстві виконали майже 80 тис. людино-днів. За свою роботу студенти неодноразово були нагороджені грамотами, дипломами та іншими урядовими нагородами.

Учгосп та його працівники також нерідко нагороджувалися урядовими нагородами, грамотами, дипломами, а сам „Ювілейний” – перехідним Червоним Прапором, Прапором Профспілок сільського господарства СРСР. Взагалі „Ювілейний” свого часу – на терені колишнього СРСР – був визнаний одним із кращих науково-дослідних господарств.

У даний час навчально-дослідне господарство «Ювілейний» є структурним підрозділом Полтавської державної аграрної академії й, одночасно, – державним унітарним комерційним підприємством. Із дня реєстрації господарство набуло право юридичної особи – має самостійний баланс, печать, рахунки в установах банків.

Підприємство створене з метою забезпечення практичного навчання студентів і слухачів Полтавської державної аграрної академії, проведення наукових досліджень, здійснення виробничої та зовнішньоекономічної діяльності. Загальна площа земельних угідь становить 2416 га, у т.ч. ріллі – 2063 га. Господарство в співпраці з академією вирощує насіння високих репродукцій Полтавської селекції, такі як пшениця озима (Левада, Диканька, Коломак-3, Коломак-5, Українка Полтавська), а також насіння ярих зернових одеської та харківської селекції.

Господарство спеціалізується також на вирощуванні племінних тварин великої рогатої худоби – порода Українська чорно-ряба молочна та племінних свиней породи Велика біла.

Нині господарство очолює Ніна Євгеніївна Березницька.